Dziś jest wtorek, 20 listopada 2018r., imieniny Anatola, Edyty, Rafaa . Dziś naszą stronę odwiedzono 274 razy, w tym miesiącu: 7333, w tym roku: 82182.
 
zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Turniej strzelecki o puch...


 1  2  3  4  5  ...   

Turniej strzelecki o puchar Dyrektora Zespołu Szkół
   (2018-02-09)


9 lutego 208 r. w naszej szkole odbył się I Turniej Strzelecki  o puchar Dyrektora Szkoły. Do turnieju, który składał się z dwóch konkurencji - strzelania z pistoletu i karabinka przystąpiło 31 uczniów. Zawodnicy o czołowe miejsca rywalizowali w bardzo miłej atmosferze, o którą zadbali prowadzący strzelanie p. M. Maślanik i p. M. Narkowicz, sędzia zawodów p. J. Tatol  oraz pomysłodawca i kierownik zawodów p. W. Kraft.
Po podliczeniu punktów, okazało się, że czołowe miejsca zajęli członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen. M. Tokarzewskiego. W kategorii karabin:
- I miejsce zajął J. Gobis, ucz. kl. I A,
- II miejsce zajęła G. Ligiżyńska, ucz. kl. II B,
- III miejsce zajęła N. Lewandowska, ucz. kl. II B.
Na kolejnych miejscach znaleźli się: B. Loch z kl. I B, M. Przybyłek z kl. II B i T. Pilecki z kl. I A.
W kategorii pistolet:
- I miejsce zajęła P. Dudkiewicz, ucz. kl. II B,
- II miejsce zajęła A. Wąsewicz, ucz. kl. II B,
- III miejsce zajęła N. Marczenko z kl. II B.
Na kolejnych miejscach znaleźli się: G. Ligiżyńska z kl. II B, A. Rodzewicz z kl. I B i G. Wędrowski z kl. I A.
W klasyfikacji łącznej I miejsce zajęła G. Ligiżyńska, II miejsce P. Dudkiewicz i III miejsce N. Lewandowska. Poza podium znaleźli się: T. Pilecki, B. Pacewicz i J. Gobis.
Tak więc Puchar Dyrektora Zespołu Szkół powędrował do Gabrieli Ligiżyńskiej, która odebrała go z rąk p. Elżbiety Gottuk. Zawody zaszczycił swoją obecnością p. Marek Kierul, który doposażył  szkolną strzelnicę w  broń pneumatyczną ( 6 karabinków). Bardzo dziękujemy :) Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę p. Marka Maślanika i p. Jerzego Tatola - fundatorów medali :).
Turniej zapoczątkował cykl zawodów strzeleckich, które w naszej szkole odbywać się będą przy okazji uroczystości szkolnych i państwowych.


galeria Zobacz zdjęcia w galerii
Dodano: 2018-02-09
Przez: Krystyna Zawadzka
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


16

LIS

2018

Kolejne zajęcia w grupie opiekuńczo - medycznej

16 listopada 2018 r. w  grupie opiekuńczo - medycznej odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez p. Małgorzatę Jadczak z Powiatowego Szpitala w Bartoszycach. Uczniowie tym razem poznawali tajniki związane z higieną osobistą pacjenta, który jest osobą leżącą.
Przeczytaj więcej


11

LIS

2018

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości

Dzisiaj, 11 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości organizowane przez Urząd Miasta Górowo Iławeckie. Późnym popołudniem wspólnie z burmistrzem miasta Górowo Iławeckie p. Jackiem Kostką złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Katynia, następnie wzięli udział w uroczystej mszy. Po mszy wszyscy mieli możliwość wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Promień.
Następnie wspólnie z przedstawicielami Zakładu Karnego w Kamińsku, Straży Granicznej w [...]
Przeczytaj więcej


11

LIS

2018

Turniej strzelecki z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

Zakończył się Otwarty Turniej Strzelecki z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Zawody zorganizował p. Wojciech Kraft na terenie naszej szkolnej strzelnicy. Ponad 30 zawodników rywalizowało o nagrodę główną - Puchar Dyrektora Zespołu Szkół - oraz nagrody dodatkowe w postaci pistoletów, które ufundował burmistrz miasta Górowa Iławeckiego p. Jacek Kostka. Każdy z zawodników oddawał pięć strzałów z karabinka pneumatycznego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie p. Marek Maślanik i p. Jerzy Tatol. Nasz uczeń Sebastian Pigiel zapisywał [...]
Przeczytaj więcej


10

LIS

2018

Nasi uczniowie w czołówce

10 listopada w Ornecie odbyły się zawody strzeleckie z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Oczywiście nie mogły się one odbyć bez udziału naszych uczniów. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach - karabin pneumatyczny i pistolet. I miejsce w kategorii karabinek pneumatyczny zdobyła bywalczyni chyba wszystkich zawodów w naszej okolicy :) Gabriela Ligiżyńska, miejsce II zdobył Konrad Potasznik. Bartosz Gromadka zajął miejsce V. W kategorii pistolet Konrad Potasznik zajął miejsce VII, a na miejscu VIII znalazł się Bartosz Gromadka. Gratulujemy [...]
Przeczytaj więcej


09

LIS

2018

Uroczysty koncert w filharmonii w Olsztynie z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 r. w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie Paulina Dudkiewicz i Wojciech Drozd wspólnie z p. Krystyną Zawadzką i p. Ireną Szczerbik reprezentowali naszą szkołę na tej pięknej uroczystości, która zgromadziła przedstawicieli urzędów wojewódzkich, służb mundurowych oraz kombatantów. Gala rozpoczęła się od wystąpienia marszałka województwa Gustawa Brzezina, który wręczył kombatantom, weteranom, Sybirakom, więźniom obozu koncentracyjnego, łagrów, [...]
Przeczytaj więcej


09

LIS

2018

Uroczysty apel z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Podczas apelu młodzież włączyła się do akcji Rekord dla Niepodległej. Cała szkoła wraz z tysiącami innych placówek o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewała 4 zwrotki hymnu państwowego.
Natalia Marczenko i Zofia Skierś dały krótki koncert pieśni patriotycznej.
Uroczystość była okazją do wręczenia nagród i dyplomów osobom biorącym udział w konkursach związanych z obchodami święta niepodległości. W Konkursie Wiedzy o Józefie [...]
Przeczytaj więcej


09

LIS

2018

Zajęcia w grupie opiekuńczo - medycznej

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie naszej szkoły  mieli możliwość dokonania pomiaru cukru w organizmie. Pani Małgorzata Jadczak zapoznała uczniów grupy opiekuńczo - medycznej z typami cukrzycy i jej objawami. Pokazała jak można zbadać poziom cukru i jakimi przyrządami można tego dokonać.
Przeczytaj więcej


06

LIS

2018

Harmonogram uroczystości z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

W ramach Jubileuszu w naszej szkole przez cały rok odbywają się imprezy okolicznościowe upamiętniające 100 - lecie odzyskania wolności.
01.09 - obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Kamińsku,
01.09 - 02.10 - "Kartka dla powstańca" - wysyłamy 100 kartek na 100 - lecie, pamiętając o bohaterach Powstania Warszawskiego,
29.09 - Powiatowy Turniej Proobronny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości,
01.10 - 05.10 - Ogólnopolski Zlot Klas Mundurowych` Żagań 2018 dedykowany Niepodległej,
29.10 - konkurs [...]
Przeczytaj więcej


06

LIS

2018

Dla Niepodległej ...

Rok 2018 wyznacza szczególną rocznicę. Jest to bowiem już setna rocznica odzyskania wolności przez Polskę po 123 latach zaborów, rusyfikacji i germanizacji.
Po latach niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasz kraj odzyskał suwerenność. Toteż sejm RP podjął uchwałę, że jest to Rok Jubileuszu 100 - lecia odzyskania niepodległości.
(...) Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny [...]
Przeczytaj więcej


31

PAź

2018

Szkolny konkurs historyczny

29 października 2018 r. odbył się szkolny konkurs historyczny dotyczący życia i działalności J. Piłsudskiego. Jest to jedna z form upamiętnienia wydarzeń związanych ze 100 - leciem odzyskania niepodległości. Konkurs miał też na celu przybliżenie postaci, wodza, marszałka i [...]
Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Copyright 2012 Zespół Szkół w Górowie Iławeckim by zoltek design