Dziś jest piątek, 22 czerwca 2018r., imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza . Dziś naszą stronę odwiedzono 162 razy, w tym miesiącu: 5560, w tym roku: 39575.
 
zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Dołączyliśmy do elitar...


 1  2  3  4  5  ...   

Dołączyliśmy do elitarnych klas mundurowych !
   (2018-05-17)


Od kilku lat w naszej szkole funkcjonują klasy o profilu mundurowym. Zajęcia w tej klasie wzbogacone są o dodatkowy przedmiot "Podstawy działalności służb mundurowych". Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli/żołnierzy z zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, m.in. z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej czy Żandarmerii Wojskowej w Bartoszycach.
Klasy mundurowe cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży i z roku na rok jest ich coraz więcej. Dlatego też Ministerstwo Obrony Narodowej wskazało szkoły, w których edukacja proobronna odbywa się zgodnie z ich oczekiwaniami. Do elitarnego grona Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych od 1 września 2018 r. dołączyła nasza szkoła ! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, nie tylko dlatego że doceniono naszą dotychczasową pracę w tych klasach, ale również dlatego, że takich szkół w Polsce jest zaledwie 105, w naszym województwie tylko 6, a w powiecie bartoszyckim i lidzbarskim jesteśmy jedyną taką szkołą.
Absolwenci naszej szkoły po ukończeniu nauki w klasie mundurowej będą mogli odbyć kilkutygodniowe szkolenie wojskowe zakończone przysięgą oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na ułatwienia w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.Dodano: 2018-05-17
Przez: Krystyna Zawadzka
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


18

CZE

2018

Obóz wojskowo taktyczny z elementami wspinaczki wysokogórskiej

W dniach 13 - 17 czerwca 2018 r. uczniowie klas mundurowych przebywali na obozie wojskowo taktycznym połączonym z elementami wspinaczki wysokogórskiej. Uczniowie podczas 5 - dniowego szkolenia w Łazach koło Krakowa poznawali m.in. techniki survivalowe wykorzystywane w działaniach specjalnych, rozpoznaniu, systemem MOT (GOLAN). Zapoznali się z zagadnieniami taktycznymi z zakresu działań specjalnych wojska i policji. Mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem alpinistycznym oraz wykorzystać przyrządy alpinistyczne w działaniach specjalnych. Zajęcia odbywały się głównie w [...]
Przeczytaj więcej


15

CZE

2018

Turniej o miecz Herkusa Monte

15 czerwca 2018 r. w Kamińsku odbył się Turniej o miecz Herkusa Monte. Uczniowie naszej szkoły z ciekawością przyglądali się walkom rycerzy i korzystając z ładnej pogody spędzili popołudnie w parku linowym.
Przeczytaj więcej


14

CZE

2018

Grupa medyczna na zajęciach w szpitalu powiatowym

Warning: getimagesize(media/aktualnosci/mini/726.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /zsgorowoil.pl/index.php on line 839

W czwartek, 14 czerwca 2018 r. grupa opiekuńczo - medyczna odbywała zajęcia na terenie Powiatowego Szpitala im. Jana Pawła II w Bartoszycach. W trakcie zajęć uczniowie poznawali możliwości i standardy pracy na oddziałach nefrologicznym ze stacją dializ, urazowo - ortopedycznym, rehabilitacji dziecka i terapii matki oraz na oddziale ratunkowym SOR.
Przeczytaj więcej


14

CZE

2018

JESTEM KOBIETĄ
CHCĘ BYĆ ZDROWA

W Górowie Iławeckim 18 czerwca odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne poświęcone profilaktyce raka szyjki macicy.

Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej w Olsztynie w Partnerstwie z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej [...]

Przeczytaj więcej


12

CZE

2018

Zdjęcia z akcji "Jak nie czytam jak czytam" - sprawozdanie


Przeczytaj więcej


12

CZE

2018

Kamila nie spoczywa na laurach!

W dniach 8 - 10 czerwca w Lidzbarku Welskim odbył się finał 33 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W rywalizacji udział wzięło kilkudziesięciu najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. którzy zostali wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą m.in. ekologii klasycznej, gospodarki rolnej i leśnej, ochrony przyrody i powietrza, podstawowych aktów prawnych oraz bieżących informacji społeczno - gospodarczych z dziedziny ekologii w Polsce i na świecie. 9 czerwca uczniowie sprawdzali swoją wiedzę podczas testu [...]
Przeczytaj więcej


12

CZE

2018

Chyba już nadchodzą wakacje

Uczniowie klasy I A LO poczuli zapach wakacji i  dzisiaj postanowili aktywnie odpocząć w parku linowym w Kamińsku. Większość ocen została już wystawiona więc można było sobie pozwolić na chwilę oddechu, by od jutra zacząć powolne odliczanie dni do upragnionych wakacji.
Przeczytaj więcej


08

CZE

2018

"Jak nie czytam jak czytam"

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam". Akcja ma na celu zachęcenie młodzieży do czytania, tak po prostu w gronie kolegów i koleżanek. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom książka będzie kojarzona z rozrywką, a nie ze szkolnym obowiązkiem. Liczą na to, że uczniowie, którzy czytają na co dzień, zobaczą, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, będą mieli okazję spróbować.
Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W [...]
Przeczytaj więcej


05

CZE

2018

Kontynuujemy obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole odbył się I etap - szkolny- Turnieju Proobronnego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na tym etapie uczniowie rozwiązywali test, który obejmował wiedzę z historii Polski i historię powszechną w okresie 1864 - 1922 oraz historię oręża polskiego. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy ilość uczniów biorących w nim udział. Teraz czekamy na wyniki, ponieważ tylko najlepsza czwórka będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie powiatowym, który odbędzie się we wrześniu.
Przeczytaj więcej


02

CZE

2018

Zawody strzeleckie w Bartoszycach

2 czerwca 2018 r. w Bartoszycach odbyły się zawody strzeleckie z okazji Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce. Naszą szkołę reprezentowali Anna Stępniak i Tymoteusz Pilecki. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach - drużynowej i indywidualnej. W kategorii drużynowej nasi uczniowie zdobyli miejsce II, a indywidualnie Ania III a Tymoteusz IV miejsce. Gratulujemy :)
Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Copyright 2012 Zespół Szkół w Górowie Iławeckim by zoltek design