Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r., imieniny Bettiny, Konrada, Mirosawa . Dziś naszą stronę odwiedzono 133 razy, w tym miesiącu: 4392, w tym roku: 10893.
 
zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Spotkanie z poezja region...


 1  2  3  4  5  ...   

Spotkanie z poezja regionalną.    (2013-02-18)


Dnia 15 lutego 2013 w bibliotece szkolnej ZS odbyło się spotkanie z poezją regionalną. Przewodnią myślą spotkania było zapoznanie gości z tradycją, kulturą i obyczajami tzw. naszą małą ojczyzną. Uczniowie klasy 1b zaprezentowali swoje talenty, recytując wiersze poetów pochodzących z naszego regionu m.in. Marii Zientary Malewskiej, Rudolfa Nowowiejskiego, Witolda Nanowskiego. Przyjemnie było posłuchać nastrojowych utworów poetyckich, które przeniosły nas w znajome okolice.

Muzyka jest nierozerwalną częścią poezji, dlatego też nie mogło jej zabraknąć na naszym spotkaniu. Podkład muzyczny towarzyszący recytacji wierszy podkreślił nastrój spotkania. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z piosenkami tj. Czerwone jabłuszko, Miała baba koguta, Czerwone korale, które wywołały aplauz publiczności i radość na twarzach gości. Jednak uwieńczeniem wszystkich pieśni był hymn warmiński O Warmio moja, zaśpiewany z należnym mu szacunkiem i powagą.

Ze szczególną uwagą publiczność podziwiała prezentację o Warmii, przedstawiającą jej zabytki m.in. zamek w Olsztynie, pomnik Mikołaja Kopernika, Kościół św. Jakuba. Mądrość przekazywana z pokolenia na pokolenie znalazła odbicie w przytoczonych przez uczniów przysłowiach warmińskich tj. Gdzie buł, tam buł, ale doma nalepsi, Lepsi ze swojemu płakać, niż z cudzemi skakać, Nie ten bogaty; co ma skarbów krocie, ale ten co życie opiera na cnocie; Od wódki rozum krótki.

Nie zabrakło również upominków dla gości, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania dotyczące Warmii. Osoby wyróżnione w konkursie to: Pani Jolanta Płoska i uczeń klasy Ib Kamil Daraż. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Przedstawienie spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem publiczności, co zmobilizowało uczniów do organizowania kolejnych wieczorków. Goście nagrodzili wszystkich brawami i wyraźnie było widać,

że dobrze się bawili. Tak więc cały trud włożony w przygotowanie nie poszedł na marne.

Mamy nadzieję, że słodki poczęstunek umilił Państwu wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce.

Organizator Iwona Ludwińskagaleria Zobacz zdjęcia w galerii
Dodano: 2013-02-18
Przez: Kamila Sienkiewicz
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


16

LUT

2018

Zajęcia w mundurówkach

W dniu dzisiejszym uczniowie klas mundurowych spotkali się z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. Odbyły się zajęcia z topografii i z niecierpliwością oczekiwane zajęcia z samoobrony, które miał przyjemność poprowadzić st. chor. T. Wójtowicz. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, doskonalili m.in. kopnięcia boczne i obronę przed kopnięciami. Serdecznie dziękujemy dowódcy pułku płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia z młodzieżą.
Przeczytaj więcej


14

LUT

2018

WALENTYNKI


Przeczytaj więcej


09

LUT

2018

Turniej strzelecki o puchar Dyrektora Zespołu Szkół

9 lutego 208 r. w naszej szkole odbył się I Turniej Strzelecki  o puchar Dyrektora Szkoły. Do turnieju, który składał się z dwóch konkurencji - strzelania z pistoletu i karabinka przystąpiło 31 uczniów. Zawodnicy o czołowe miejsca rywalizowali w bardzo miłej atmosferze, o którą zadbali prowadzący strzelanie p. M. Maślanik i p. M. Narkowicz, sędzia zawodów p. J. Tatol  oraz pomysłodawca i kierownik zawodów p. W. Kraft.
Po podliczeniu punktów, okazało się, że czołowe miejsca zajęli członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen. M. Tokarzewskiego. W [...]
Przeczytaj więcej


09

LUT

2018

Zajęcia grupy medycznej w Reszlu

Dzisiaj uczniowie grupy opiekuńczo - medycznej odbywali zajęcia zewnętrzne w Zespole Opieki Zdrowotnej w Reszlu. Pod czujnym okiem koordynatora zajęć p. Grażyny Jabłonki, rehabilitantów i pielęgniarzy poznawali cele i metody pracy z pacjentem niesamodzielnym. Grupa aktywnie uczestniczyła w zajęciach asystując przy wielu czynnościach opiekuńczych i rehabilitacyjnych, jednocześnie pogłębiając wiedzę teoretyczną z tego zakresu. Uczniowie mieli również okazję odwiedzić i poznać przypadki medyczne pacjentów hospicjum w Reszlu.
Na zakończenie wycieczki młodzież [...]
Przeczytaj więcej


08

LUT

2018

Warsztaty w klasach I i II

6 lutego uczniowie klas I i II LO uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. M. Wendorff - Karólewską, p. B. Zegler i p. D. Malankiewicz na temat "Techniki uczenia się" oraz "Motywacja do nauki - szansą na karierę". Spotkanie miało na celu wykształcenie u uczniów umiejętności wspomagających skuteczne uczenie się, poznanie i przećwiczenie różnorodnych mnemotechnik i strategii uczenia się oraz zdobycia umiejętności lepszego planowania swojej nauki. Ponadto młodzież poznała rodzaje motywacji, czynniki, które motywują do nauki i innego działania, dowiedzieli się [...]
Przeczytaj więcej


04

LUT

2018

"Najcelniejsze oczy" dziewcząt są w naszej szkole!

4 lutego 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lidzbarskiego w Strzelaniu Precyzyjnym z Karabinu Pneumatycznego na dystansie 20 m w pozycji siedzącej, których organizatorem był Klub Strzelecki "ALFA" Reduta Orneta. Do rywalizacji stanęło 38 zawodników z powiatu lidzbarskiego i elbląskiego. Nasze uczennice, członkinie Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen. M. Tokarzewskiego zajęły czołowe miejsca: Gabriela Ligiżyńska miejsce II, Patrycja Suchocka miejsce IV, Paulina Dudkiewicz miejsce V i Marta Szczur. Brawo dziewczęta ! :)
Przeczytaj więcej


27

STY

2018

Zimowe strzelanie w Rynie

27 stycznia 2018 r. w Rynie odbyły Zimowe Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Sekcji Strzeleckiej Ligi Obrony Kraju. W zawodach uczestniczyło 36 zawodników, którzy rywalizowali w kilku konkurencjach: karabin sportowy centralnego zapłonu, karabin sportowy bocznego zapłonu i pistolet sportowy centralnego zapłonu. Uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen M. Tokarzewskiego reprezentowali Organizację Powiatową LOK kolejny raz pokazali, że potrafią strzelać. Paulina Dudkiewicz zajęła I miejsce w kat. pistolet sportowy centralnego zapłonu, [...]
Przeczytaj więcej


23

STY

2018

Bal studniówkowy

20 stycznia 2018 r. uczniowie klas trzecich w pięknych wieczorowych strojach pojawili się na balu studniówkowym, który odbył się w Perle Warmii w Lidzbarku Warmińskim. Uczniów i przybyłych gości - radę pedagogiczną i rodziców powitały wychowawczynie p. Kamila Gołębikowska i p. Agnieszka Trojan - Januszko. Część oficjalną otworzyła p. dyrektor Elżbieta Gottuk, która w swoim wystąpieniu powiedziała m.in., że od włożonej pracy i wytrwałości w postanowieniach zależeć będzie wynik majowego egzaminu.
Tradycyjnie uczniowie zatańczyli poloneza, po którym [...]
Przeczytaj więcej


20

STY

2018

Kamila pnie się dalej!

Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego już po raz dziesiąty był organizatorem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Etap okręgowy odbył się 20 stycznia. Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady była " Demokracja - istota, idee, cele i ich realizacja". W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 243 uczniów. Do etapu centralnego zakwalifikowało się trzech uczniów z województwa warmińsko - mazurskiego, a wśród nich Kamila Skrzypa z klasy III A LO. Serdecznie gratulujemy - życzymy sukcesów w kolejnym etapie!
Przeczytaj więcej


19

STY

2018

Szlifujemy formę

19 stycznia 2018 r. uczniowie klas mundurowych spotkali się na zajęciach z samoobrony i musztry. Pod okiem doświadczonych żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim - st.szer. Michała Kilika, st. kpr. Krystiana Sędrowskiego i st. szer. Marka Lipkiewicza doskonalili obronę przed napastnikiem oraz musztrę zespołową i indywidualną.
Bardzo dziękujemy dowódcy 9pr płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia :).
Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Copyright 2012 Zespół Szkół w Górowie Iławeckim by zoltek design