Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r., imieniny Bettiny, Konrada, Mirosawa . Dziś naszą stronę odwiedzono 133 razy, w tym miesiącu: 4392, w tym roku: 10893.
 
zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Festiwal twórczości Jac...


 1  2  3  4  5  ...   

Festiwal twórczości Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku.    (2013-03-17)


40 wykonawców z całego regionu zgłosiło się do szóstej edycji Festiwalu Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego, który odbył się w piątek 15 marca w sali gimnastycznej I LO w Olsztynku.

W trakcie festiwalu uczestnicy usłyszeli te znane i te mniej znane piosenki Kaczmarskiego, nie ograniczając się do słynnych „Murów” czy „Źródła”. Wysłuchali pięknych i zarazem trudnych w interpretacji wierszy. Mogli również podziwiać prace plastyczne swoich kolegów.

Po raz pierwszy w historii festiwalu zgłosili się do niego wykonawcy spoza terenu powiatu olsztyńskiego. Na scenie wystąpili m.in. młodzi artyści z Ostródy, Nidzicy, Dźwierzut i Górowa Iławeckiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Dagmara Leśkiewicz (poezja), Gabriela Labak, Klaudia Mauch (śpiew), Tomasz Glibowski (konkurs plastyczny) oraz p. Marcin Narkowicz (akompaniament).

Winszujemy naszej młodym artystom występów. Serdecznie gratulujemy Dagmarze, która wierszem pt.”A my nie chcemy uciekać stąd” wywalczyła sobie i naszej szkole pierwsze miejsce. Wielkim sukcesem okazała się również praca Tomka Glibowskiego, który zdobył II miejsce w konkursie plastycznym.

Gratulujemy naszym szkolnym artystom i czekamy na kolejne sukcesy.
galeria Zobacz zdjęcia w galerii
Dodano: 2013-03-17
Przez: Kamila Sienkiewicz
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


16

LUT

2018

Zajęcia w mundurówkach

W dniu dzisiejszym uczniowie klas mundurowych spotkali się z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. Odbyły się zajęcia z topografii i z niecierpliwością oczekiwane zajęcia z samoobrony, które miał przyjemność poprowadzić st. chor. T. Wójtowicz. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, doskonalili m.in. kopnięcia boczne i obronę przed kopnięciami. Serdecznie dziękujemy dowódcy pułku płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia z młodzieżą.
Przeczytaj więcej


14

LUT

2018

WALENTYNKI


Przeczytaj więcej


09

LUT

2018

Turniej strzelecki o puchar Dyrektora Zespołu Szkół

9 lutego 208 r. w naszej szkole odbył się I Turniej Strzelecki  o puchar Dyrektora Szkoły. Do turnieju, który składał się z dwóch konkurencji - strzelania z pistoletu i karabinka przystąpiło 31 uczniów. Zawodnicy o czołowe miejsca rywalizowali w bardzo miłej atmosferze, o którą zadbali prowadzący strzelanie p. M. Maślanik i p. M. Narkowicz, sędzia zawodów p. J. Tatol  oraz pomysłodawca i kierownik zawodów p. W. Kraft.
Po podliczeniu punktów, okazało się, że czołowe miejsca zajęli członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen. M. Tokarzewskiego. W [...]
Przeczytaj więcej


09

LUT

2018

Zajęcia grupy medycznej w Reszlu

Dzisiaj uczniowie grupy opiekuńczo - medycznej odbywali zajęcia zewnętrzne w Zespole Opieki Zdrowotnej w Reszlu. Pod czujnym okiem koordynatora zajęć p. Grażyny Jabłonki, rehabilitantów i pielęgniarzy poznawali cele i metody pracy z pacjentem niesamodzielnym. Grupa aktywnie uczestniczyła w zajęciach asystując przy wielu czynnościach opiekuńczych i rehabilitacyjnych, jednocześnie pogłębiając wiedzę teoretyczną z tego zakresu. Uczniowie mieli również okazję odwiedzić i poznać przypadki medyczne pacjentów hospicjum w Reszlu.
Na zakończenie wycieczki młodzież [...]
Przeczytaj więcej


08

LUT

2018

Warsztaty w klasach I i II

6 lutego uczniowie klas I i II LO uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. M. Wendorff - Karólewską, p. B. Zegler i p. D. Malankiewicz na temat "Techniki uczenia się" oraz "Motywacja do nauki - szansą na karierę". Spotkanie miało na celu wykształcenie u uczniów umiejętności wspomagających skuteczne uczenie się, poznanie i przećwiczenie różnorodnych mnemotechnik i strategii uczenia się oraz zdobycia umiejętności lepszego planowania swojej nauki. Ponadto młodzież poznała rodzaje motywacji, czynniki, które motywują do nauki i innego działania, dowiedzieli się [...]
Przeczytaj więcej


04

LUT

2018

"Najcelniejsze oczy" dziewcząt są w naszej szkole!

4 lutego 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lidzbarskiego w Strzelaniu Precyzyjnym z Karabinu Pneumatycznego na dystansie 20 m w pozycji siedzącej, których organizatorem był Klub Strzelecki "ALFA" Reduta Orneta. Do rywalizacji stanęło 38 zawodników z powiatu lidzbarskiego i elbląskiego. Nasze uczennice, członkinie Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen. M. Tokarzewskiego zajęły czołowe miejsca: Gabriela Ligiżyńska miejsce II, Patrycja Suchocka miejsce IV, Paulina Dudkiewicz miejsce V i Marta Szczur. Brawo dziewczęta ! :)
Przeczytaj więcej


27

STY

2018

Zimowe strzelanie w Rynie

27 stycznia 2018 r. w Rynie odbyły Zimowe Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Sekcji Strzeleckiej Ligi Obrony Kraju. W zawodach uczestniczyło 36 zawodników, którzy rywalizowali w kilku konkurencjach: karabin sportowy centralnego zapłonu, karabin sportowy bocznego zapłonu i pistolet sportowy centralnego zapłonu. Uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen M. Tokarzewskiego reprezentowali Organizację Powiatową LOK kolejny raz pokazali, że potrafią strzelać. Paulina Dudkiewicz zajęła I miejsce w kat. pistolet sportowy centralnego zapłonu, [...]
Przeczytaj więcej


23

STY

2018

Bal studniówkowy

20 stycznia 2018 r. uczniowie klas trzecich w pięknych wieczorowych strojach pojawili się na balu studniówkowym, który odbył się w Perle Warmii w Lidzbarku Warmińskim. Uczniów i przybyłych gości - radę pedagogiczną i rodziców powitały wychowawczynie p. Kamila Gołębikowska i p. Agnieszka Trojan - Januszko. Część oficjalną otworzyła p. dyrektor Elżbieta Gottuk, która w swoim wystąpieniu powiedziała m.in., że od włożonej pracy i wytrwałości w postanowieniach zależeć będzie wynik majowego egzaminu.
Tradycyjnie uczniowie zatańczyli poloneza, po którym [...]
Przeczytaj więcej


20

STY

2018

Kamila pnie się dalej!

Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego już po raz dziesiąty był organizatorem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Etap okręgowy odbył się 20 stycznia. Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady była " Demokracja - istota, idee, cele i ich realizacja". W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 243 uczniów. Do etapu centralnego zakwalifikowało się trzech uczniów z województwa warmińsko - mazurskiego, a wśród nich Kamila Skrzypa z klasy III A LO. Serdecznie gratulujemy - życzymy sukcesów w kolejnym etapie!
Przeczytaj więcej


19

STY

2018

Szlifujemy formę

19 stycznia 2018 r. uczniowie klas mundurowych spotkali się na zajęciach z samoobrony i musztry. Pod okiem doświadczonych żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim - st.szer. Michała Kilika, st. kpr. Krystiana Sędrowskiego i st. szer. Marka Lipkiewicza doskonalili obronę przed napastnikiem oraz musztrę zespołową i indywidualną.
Bardzo dziękujemy dowódcy 9pr płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia :).
Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Copyright 2012 Zespół Szkół w Górowie Iławeckim by zoltek design