Dziś jest poniedziałek, 15 października 2018r., imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy . Dziś naszą stronę odwiedzono 245 razy, w tym miesiącu: 4296, w tym roku: 68539.
 
zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl zsgorowoil.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       Jesteś w: Strona główna » OFERTA SZKOŁY 2018/2019 »
<br>KSZTAŁCENIE w KLASIE o PROFILU OGÓLNYM - do tej klasy zapraszamy uczniów, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących dalszego kształcenia. Tutaj uczniowie kontynuują treści nauczania z gimnazjum, w klasie drugiej wybierają przedmioty na poziomie rozszerzonym - od dwóch do czterech, sami decydują jakich przedmiotów chcieliby się uczyć na tym poziomie. Zajęcia z przedmiotów rozszerzonych odbywają się w grupach międzyoddziałowych.
Jako absolwent tej klasy będziesz mógł kontynuować naukę na dowolnym kierunku studiów.
Uczniowie kształcący się ogólnie mogą rozwijać swoje zainteresowania z dowolnych przedmiotów, biorąc udział w konkursach i olimpiadach. Chętnych zapraszamy do podjęcia działalności w Szkolnym Kole Wolontariatu.


<br>KSZTAŁCENIE w KLASIE o PROFILU OPIEKUŃCZO - MEDYCZNYM - do tej klasy zapraszamy uczniów, którzy chcieliby swoją przyszłość związać ze służbą zdrowia i pomaganiem innym. Od klasy pierwszej uczniowie realizują przedmiot dodatkowy "Edukacja opiekuńczo - medyczna". Na zajęciach zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą m.in.anatomii i fizjologii człowieka, psychologii, pedagogiki, gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej, odnowy biologicznej, zabiegów opiekuńczo - pielęgnacyjnych osób chorych i starszych. W klasie drugiej uczniowie wybierają przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym - preferowane są biologia i chemia. Przez trzy lata uczniowie mają możliwość przyglądania się pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych pracujących w Powiatowym Szpitalu w Bartoszycach, Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Górowie Iławeckim, Centrum "Barka" w Górowie Iławeckim, Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku i Reszlu. Po ukończeniu nauki uczniowie mogą kontynuować naukę m.in. na takich kierunkach jak: medycyna, weterynaria, kosmetologia, biotechnologia, fizjoterapia, analityka, dietetyka, itp.


<br>KSZTAŁCENIE w KLASIE o PROFILU MUNDUROWYM - do tej klasy zapraszamy uczniów, którzy zainteresowani są proobronnością i pracą w resortach mundurowych. Od klasy pierwszej uczniowie realizują przedmiot " Podstawy działalności służb mundurowych". Zajęcia, które odbywają się w szkole lub na terenie jednostek wojskowych prowadzone są przez żołnierzy z zaprzyjaźnionych jednostek. Uczniowie odbywają zajęcia m.in. z musztry, samoobrony, krav magi, topografii, pomocy przedmedycznej, inżynieryjno - saperskie, strzelania.
Młodzież zobowiązana jest odbywać zajęcia w mundurze moro - dniem mundurowym w szkole jest piątek.
Szkoła posiada szkolną strzelnicę sportową - uczniowie mogą uzyskać licencję na broń sportową oraz prowadzącego strzelanie.
Dwa razy do roku uczniowie wyjeżdżają na obozy sprawnościowe. Swoje zainteresowania mogą rozwijać w strzelectwie sportowym i sportach obronnych. Mogą uczestniczyć w turniejach klas wojskowych, policyjnych, wielobojach proobronnych i zawodach.
W klasie drugiej wybierają przedmioty, które realizowane będą na poziomie rozszerzonym - najczęściej są to geografia, historia, WOS, język angielski.
W ciągu trzech lat uczniowie mają możliwość poznania pracy żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Zakładu Karnego, policjantów i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Odbywają praktyki w Powiatowej Komendzie Policji w Bartoszycach oraz na Przejściach Granicznych w Bezledach i Grzechotkach.
Po zakończeniu nauki mogą kontynuować naukę na uczelniach wojskowych lub kierunkach związanych ze służbami mundurowymi lub podjąć pracę w resortach mundurowych.
Od 1 września szkoła jest jedną z 6 szkół w województwie, w której prowadzone są Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe pod patronatem MON. 
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Copyright 2012 Zespół Szkół w Górowie Iławeckim by zoltek design